K čemu slouží spalovače tuku a jaký si vybrat

K čemu slouží spalovače tuku a jaký si vybrat

Všichni hledáme způsob, jak urychlit hubnutí. K tomu nám mohou pomoci právě spalovače tuku. Není to s nimi ale tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Nereálná očekávání v podobě toho, že do týdne budeme mít sixpack vám mohou navodit pocit, že tento druh suplementů nefunguje. Funguje, ale trochu jinak, než bychom si mohli myslet.

Spalovač tuku není všespásný

Pokud budete spoléhat pouze na spalovače, vyhazujete peníze z okna. Během hubnutí je totiž zásadní si udržovat kalorický deficit (přijímat méně energie z jídla, než za den vydáme). Bez správného jídelníčku se nikam nepohnete a žádný suplement vám nepomůže. Pro vytvarování postavy je tedy důležité jíst dostatečné množství bílkovin, omezit sacharidy a zvedat železa.

Jak tedy spalovač funguje

Spalovače tuku obecně zvyšují transformaci tuků na energii a tím vám pomohou zefektivnit proces hubnutí. Díky použití spalovače 30-60 minut před tréninkem můžeme pociťovat více energie. Tento efekt nastává také i proto, že tyto suplementy často fungují i jako stimulanty.

Podle čeho vybírat spalovač tuku

Pro správnou funkci spalovače byste v jeho složení měli hledat následující látky:

Kofein funguje jako stimulant a zlepšuje využívání tuku
Extrakt zeleného čaje označovaný také jako EGCG, prodlužuje dobu, kdy organismus využívá adrenalin, který mimo jiné podporuje právě spalování tuku
Synefrin zvyšuje rychlost našeho metabolismu a mírně snižuje chuť k jídlu, díky čemuž můžeme snížit příjem potravy a dostat se do kalorického deficitu

L-Karnitin

Nejznámější látka, se kterou se v kontextu spalování tuku setkáváme je L-Karnitin. Tato látka transportuje tuky do buněk, kde je spalován za vzniku energie.

Suplementace L-Karnitinu je velice vhodná pro vegetariány, vegany, nebo lidi, kteří mají svou stravu založenou na přijímání vysokého množství tuku. L-Karnitin by se měl užívat denně v dávkách 2-3g alespoň 4-6 týdnů. Tímto dávkováním můžeme efektivně doplnit deficit této látky v našem těle.